magazin
Az Aranybulla állítólag edukációs szándékkal készült. Látva a hat részt, a nevelő célzat leginkább a sorozat elrettentő példáján keresztül…
továbbhír
Végre láthatjuk az Aranybulla 800. évfordulója alkalmából készülő négyrészes tévésorozat kedvcsináló és hangulatteremtő előzetesét Trill Zsolt és…
továbbhír
Már javában zajlik a négyrészes Aranybulla sorozat forgatása: Kriskó László rendező osztott meg képeket a forgatásról, melyeken hosszú hajjal és…
továbbmagazin
A Mamma Miához hasonlóan nálunk is film készült egy rendkívül népszerű színpadi musical alapján. A Made in Hungária egyebekben is a műfaj nyugati…
továbbhír
Miklauzic Bence az Éji séták és éji alakok című filmjét hétfőn este, december 27-én 20 órától mutatja be a Magyar Televízió (m1).
továbbhír
Az Éji séták című tévéfilm több Mikszáth-motívum egybegyúrásával készült: egy újságíró és egy öngyilkosságra készülő ember találkozása. A cikkben…
továbbhír
Október közepén készült el az idén Cannes-t is megjárt Simonyi Balázs új rövidfilmje, a Tour, amely sokáig filmterv fájlként porosodott az alkotó…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéTroy Dyer / Nyakunkon az élet